Nákupní košík

Přejít k pokladně

Opasky děláme na míru

Délku všech kožených opasků, které si můžete zakoupit v našem e-shopu s kvalitními koženými opasky od Tatiany, děláme přesně na míru. Nezapomeňte nám proto sdělit v poznámce u objednávky ke každému opasku přesnou délku obvodu pasu, pro kterou máme daný opasek přizpůsobit. Prosím, nepřidávejte žádnou rezervu, ani neubírejte z délky obvodu pasu. Na každý opasek děláme ve většině případů sedm dírek a opasek přizpůsobujeme obvodu pasu tak, aby byl akorát na střední dírku. Budete tak mít dostatečnou rezervu i když trochu pohubnete, nebo naopak přiberete.

Jak dlouhý má být opasek?

Všechny opasky děláme na míru. Délka opasků se však může lišit v závislosti na vybrané přezce, nebo dle zakončení opasku na straně dírek. Celková délka opasku je však nepodstatná. U opasku záleží pouze na vzdálenosti konce přezky od střední dírky. V ideálním případě, aby opasek správně seděl, má být vzdálenost střední dírky na opasku od konce přezky rovna obvodu pasu dotyčného, který bude opasek nosit. Nezapomeňte nám proto sdělit do poznámky v objednávce ke každému opasku obvod pasu.

Správná délka koženého opasku

Co když nevíte obvod pasu?

Často se stává, že kupujete opasek, který dáváte někomu darem. Nezkazí-li to překvapení, pokuste se zjistit obvod pasu obdarovávaného. Když se Vám nepodaří zjistit obvod pasu a máte přístup k dotyčného šatníku, můžete zkusit najít nějaký jeho starý opasek a odměřit vzdálenost dírky, na kterou dotyčný zapíná opasek od konce přezky. Dírku najdete snadno - bude nejvíc opotřebovaná za všech dírek.

Nemáte-li možnost změřit obdarovávanému starý opasek, a nemáte-li jak zjistit ani jeho obvod pasu, nevadí. Objednejte ale raději delší opasek. Opasek je možné později kdykoliv zkrátit (když ho pošlete k nám, do naší brašnářské dílny, zdarma mu jej během chvilky upravíme na míru).

Měření starého koženého opasku

Měření starého koženého opasku. Je vidět, že dotyčný opasek nosil na první druhé a také třetí dírce. Nejvíc opotřebovaná je druhá dírka a tedy budeme objednávat opasek pro obvod pasu 78 cm.